Kotły na pelet
Wydajność 91-93% - wyjątkowo niskie zużycie paliwa
5 klasa emisji spalin – mniejsza emisja zanieczyszczeń
Automatyczna praca i wyłączenie po spaleniu opału (działa automatycznie nawet do 14 dni)
Automatyczne usuwanie popiołu
Czysta kotłownia – bez pyłu i dymu
Ślimakowy podajnik pelletu - możliwość pobierania paliwa nawet z sąsiedniego pomieszczenia
Jak często wymagane jest ładowanie?
Kotły na pellet ATMOS zostały zaprojektowane z myślą o poszanowaniu środowiska oraz maksymalnym uproszczeniu użytkowania. Zastosowane patenty pozwalają na maksymalne ograniczenie ilości wizyt w kotłowni. Jeśli będziesz korzystać z paliwa wysokiej jakości, to przy optymalnym ustawieniu systemu, kocioł może działać automatycznie nawet do 14 dni!
Zalety kotłów na pellet Atmos
5 klasa emisji spalin
Produkty ATMOS należą do ścisłej czołówki kotłów przyjaznych środowisku. Jeśli zależy Ci na produkcie cechującym się wysoką wydajnością oraz niskim poziomem emisji spalin, to Kocioł na pellet Atmos będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.
Wysoka wydajność
Wydajność naszych kotłów to nawet 91-93%. Oznacza to, że aż do 93% ciepła wytwarzanego poprzez spalanie paliwa zostaje w systemie. Zastosowana przez nas technologia zapobiega uciekaniu ciepła przez komin. Dzięki temu będziesz potrzebować mniej paliwa do ogrzania domu oraz mniej zanieczyszczeń trafi do środowiska.
Większa wygoda użytkowania
Kotły na pellet ATMOS stanowią najlepszy wybór dla osób ceniących wygodę, którym zależy na ograniczeniu ilości wizyt w kotłowni. Nasze kotły można podłączyć do dowolnego zasobnika pelletu (250, 500 i 1000 l.) ustawionego z prawej lub lewej strony palnika. Dzięki zastosowaniu podajnika ślimakowego, zbiornik może być ustawiony nawet w sąsiednim pomieszczeniu. Wystarczy, że załadujesz zbiornik i niczym nie musisz się już przejmować, kocioł może działać automatycznie nawet do 14 dni (w zależności od jakości stosowanego pelletu). System automatycznego usuwania popiołu znacznie ułatwia zachowanie kotła w czystości i dobrym stanie.
Dane techniczne
Specyfikacja techniczna
ATMOS D14P. D21P, D25P
ATMOS D15P
ATMOS D20P
ATMOS D30P. D40P
Regulacja kotłów
Elektromechaniczna – regulacja mocy odbywa się przy pomocy zaworu sterowanego regulatorem ciągu typ FR 124, który automatycznie na podstawie wyjściowej temperatury wody (80-90°C) otwiera lub przymyka zawór. Odpowiedniemu ustawieniu regulatora mocy trzeba poświęcić szczególną uwagę, ponieważ regulacja mocą spełnia również inną ważną funkcję – zabezpiecza kocioł przed przegrzaniem. Kocioł jest też wyposażony w termostat regulacyjny, umieszczony na panelu sterowania, który kieruje pracą wentylatora w zależności od ustawionej temperatury wyjściowej (80-85 °C). Temperatura na termostacie regulacyjnym powinna być ustawiona na poziomie o 5 °C niższym niż na regulatorze ciągu FR 124.
Kotły są dodatkowo wyposażone w termostat spalinowy, który służy do wyłączenia wentylatora wyciągowego po wypaleniu się paliwa.
Kocioł pracuje z obniżoną wydajnością również bez wentylatora – w przypadku braku prądu kocioł nadal działa.
Instalacja
Kotły ATMOS muszą być podłączone poprzez LADDOMAT 22 lub zawór termoregulacyjny(zawór trójdrogowy z termostatem) aby osiągnąć minimalną temperaturę wody powrotnej na poziomie 65°C. Woda wychodząca z kotła musi być utrzymywana na poziomie 80 – 90°C.
Kocioł w podstawowej konfiguracji posiada spiralę chłodzącą, która zapobiega przegrzewaniu. Zalecamy instalację kotłów ze zbiornikami akumulacyjnymi.
Kotły z serii DCxxGD powinny być instalowane ze zbiornikami akumulacyjnymi o odpowiedniej pojemności – minimum 55 litrów na 1 kW mocy kotła.
Ceny i dostawa
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych kotłów?
Wyślij wiadomość, aby zamówić darmową konsultację z naszym specjalistą!